Korduma kippuvad küsimused

Viljandi äripindade üürimise põhireeglid ehk korduma kippuvad küsimused

PALUN LOE ENNE LÄBI JÄRGNEVAD 5 PUNKTI, ET SAADA VASTUSED VÕIMALIKULT PALJUDELE KÜSIMUSTELE:

1) loe täielikult läbi KKK;

2) registreeru kasutajaks;

3) kasutajana broneeringut simuleerides näed, kuidas, kui pikalt ja mis tingimustel soovitud äripinda üürida saab ja mis on ettemaksu suurus;

4) iga äripinna juures välja toodud selle suurus ruutmeetrites ja asetus majas;

5) kui kõik eelnevalt nähtu põhjal sobib, siis tuleks teha soovitud äripinnale sobivate kuupäevadega broneering ja tasuda vastav ettemaksu arve.

 

Miks ma pean registreeruma?

Kliendikonto loomine on tasuta ja ei kohusta teid millekski.
Registreerunud kliendile luuakse konto, mille kaudu ta saab ülevaate oma broneeringutest ja vajadusel broneerida parkimiskohti. Oma konto kaudu saab klient tellida ka lõppeva broneeringu pikendamist.
Uut äripinda broneerides sisestatakse kõik kliendi andmed automaatselt lepingusse.
Kliendi andmeid kasutatakse vaid süsteemisiseselt ja neid ei edastata kolmandatale osapooltele.

 

Kui pikalt saan ma äripinda ette broneerida?

Vaba äripinda saad meie kodulehel ette broneerida 15 päeva. See tähendab seda, et sa saad sissekolimist ja üüri tasumise arvestamise algust edasi lükata 15 päeva kui sul ei ole kohe vaja sisse kolida. See kehtib ka alles vabanevatele pindadele.

 

Kunas tuleb maksta esimene arve?

Esimene arve väljastatakse teile automaatselt peale broneeringu tegemist ja üürilepingu allkirjastamist. Arve sisaldab üürimakset lepingu algusest (jooksev ja järgmine kuu), tagatisraha ja lepingutasu. Kui tellitakse lisaks parkimiskoht, siis ka see summad on esimesel arvel.
Esimene arve tuleb tasuda 2 tööpäeva jooksul peale broneeringu tegemist ja üürilepingu allkirjastamist. Kui te ei tasu arvet 2 tööpäeva jooksul vabaneb teie broneeritud äripind automaatselt ja on meie kodulehel kõigile soovijatele saadav.
Makse peab laekuma meie arvele teisel tööpäeval enne kella 15.00, et saaksime enne tööpäeva lõppu laekumisi kontrollida. Kui teil on kahtlus, et teie makse ei jõua õigeks ajaks meie kontoni, siis saatke meile maksekorraldus, mis kinnitab teie esimest makset.

 

Kui esimene makse on liiga suur?

Meie kodulehel arvutatakse teile kokku esimene üürimakse kui olete välja valinud äripinna, mida soovite üürida. Kui lõppsumma on teie jaoks ühe korraga maksmiseks liiga suur, on võimalik tagatisraha ja lepingutasu maksta kolmes võrdses osas. Selle eelduseks on, et teil on üürilepingu allkirjastamisel lisaks ka käendaja, kes jagab sinuga üürilepinguga võetud kohustusi. Täpsemad juhised äripinna broneerimisel.

 

Tähtaeg

Lepingu pikkus võib olla 1,5 kuud kuni 10 aastat. Kui üürnik soovib peale lepingu tähtaja möödumist  äripinda edasi kasutada, peab ta sõlmima uue üürilepingu ja sellest soovist oma maaklerile teatama hiljemalt 3 kuud enne üürilepingu lõppu.

 

Lepingu ennetähtaegne lõpetamine

Leping on võimalik enne kokkulepitud tähtaja saabumist lõpetada, teatades sellest ette minimaalselt 3 kuud.  Kui üüriperiood jääb alla 6 kuu, lisandub ühekordne lisatasu, mis on ühe kuu üür.

 

Üürimakse

Esimene üürimakse koosneb jooksva kuu üürist ja järgneva kuu üürist. Edaspidi toimub jooksva kuu üüri maksmine eelneva kuu 17 kuupäevaks.

 

Üürihind

Meie äripindade üürihinnad on üürikuulutuse infos välja toodud ja nendele lisandub käibemaks. Üürihinnad  võivad muutada ainult tarbiahinna indeksi muutumisel. Kui kuulutuses on soodus üürihind, siis on seal ka info (punases ringis i täht, vajutage sinna peale) ja näete millise üüriperioodi jooksul see kehtib.

 

Tagatisraha

Tagatisraha suuma on 1,5 kuu üürimakse. Tagatisraha makstakse üürnikule tagasi 2 kuu jooksul peale lepingu lõpetamist, kui kõik üürniku kohustused on täidetud.

 

Lepingutasu

Lepingutasu on 200 € + km. Kui lepingu tähtaja möödudes soovitakse sõlmida uus leping, tuleb tasuda uuesti lepingutasu. Kui üürnik soovib  muuta Lepingu tingimusi on  muutmistasu  200 € + km.

Üürijal on õigus lepingutasu suurust muuta ilma sellest ette teatamata.

 

Taustakontroll

Me anname teile ise valida, kas saadate ise meile oma maksehäirete raporti mida saab tellida creditinfo.ee lehelt ja selle hind teile on ca 2,5 € või teeme selle meie, aga siis tuleb teil tasuda 10 € teenustasu.
Kui teil on käendaja siis peab ka tema esitama maksehäirete raporti. Täpsemad juhised on üürilepingus.
Kui te olete meie kodulehel broneerinud äripinna ja allkirjastanud üürilepingu, ei ole üürileandja kohustatud teiega sõlmima üürilepingut, kui teie taustakontrollist selgub, et teil on maksehäireid või mõned muud põhjused, miks me ei soovi teiega lepingut sõlmida. Üürileandjal on õigus käendaja küsimiseks teie üürilepingule.

 

Maksehäirete register

Kui te ei ole tasunud on võlgnevust 40 päeva jooksul, sisestame teie võlgnevuse maksehäirete registrisse creditinfo.ee kodulehele. Tutvu maksehäire elutsükliga creditinfo.ee kodulehel.

 

Lepingu erakorraline lõppemine

Üürilepingu erakorralise lõppemise peamised põhjused on:
• kui üürniku üürivõlg on 31 päeva, lõpeb üürileping automaatselt ja üürnik peab eluruumist välja kolima 3 tööpäeva jooksul.
• kui üürnik peab oma üüritud ruumis pidu või häirib olulisel määral kaasüürnike ja see tegevus on korduv, on lepingu lõpetamise etteteatamise tähtaeg 7 tööpäeva.

 

Kodukord

Üürnik peab tutvuma kodukorraga ja koristusjuhendiga ning neid järgima. Üürnik vastutab äripinna, seal olevate pindade, üürimööbli, torustiku ja elektroonika regulaarse puhastuse eest. Mustusest ja regulaarse hoolduse puudumisest tingitud puuduste kulud katab üürnik. Suitsuanduri patareide ja äripinna valgustite vahetuse eest üüriperioodi jooksul vastutab samuti üürnik. Nende vahetamata jätmise eest enne äripinna tagastust üürileandjale on õigus üürileandjal esitata üürnikule vastavasisuline arve.

 

Auto parkimine

Reserveeritud parkimiskohad on täiendava tasu eest. Täpsem info meie kodulehel, äripinna broneerimise juures.

© 2021 Viljandi äripinnad | Korterid leiab aadressilt www.viljandikorterid.ee